Asociacija. B. Sruogos g. 7, Vabalninkas, Biržų rajonas. Tel. 8 610 80 140, el. paštas: vabalninko.bendruomene2@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 302633484
Apie bendruomenę
Bendruomenės veikla
Projektai
DARYK IR DALINKIS
Vabalninkas žemėlapyje
Apie Vabalninką
Fotogalerija
Skelbimai
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017
Archyvas
Parama bendruomenei
Nuorodos

Visos teisės saugomos
© 2012 – 2020 RL. Vabalninkas
Svetainė atnaujinta
2020 m. rugpjūčio 24 d.
 
NAUJIENOS

Sodų rišimas – tarsi meditacija

Šiaudų sodai – viena iš seniausių tradicinio meno šakų, Lietuvos tautinis paveldas, labai svarbi Baltų kultūros dalis, atspindinti tradicijas, kurios buvo perduodamas iš kartos į kartą. Sodai seniau buvo kabinami palubėje sukuriant šventinę darnos, grožio ir tvarkos erdvę apie stalą. Juos kabino virš kūdikio lopšio, dovanojo jaunavedžiams, kaip turtingo gyvenimo linkėjimą, puošė namus, pynė ruošiantis gražiausioms metų šventėms. Na, o ką jau kalbėti apie Kalėdines eglutes, kurias anksčiau žmonės ir puošdavo ne kuo kitu, o šiaudinukais.
Kur slypi tas kabliukas imti šiaudą į rankas – noras nepamiršti senųjų amatų, relaksacija ar poreikis save realizuoti? Matyt sodų rišimas – tarsi meditacija. Su kiekvienu šiaudu turi elgtis itin švelniai ir atsargiai. Negalima jo suspausti, stipriau palenkti. Jungdamos šiaudelius sodų rišėjos pastebi save susikaupusios, nurimusios, atsipalaidavusios ir laimingos. Į sodą įpinama geroji energija. Sodas turi būti gyvas, tad jei jis sukasi, vadinasi, namuose sklando gera energija.


Darbais iš šiaudų mus džiugina bendruomenės narės – tautodailininkės Vitenė Repšienė ir Zita Kumpelienė. Jos – nenuilstančios įvairių parodų dalyvės. 2020 m. rugsėjo mėn. Vitenė dalyvavo tarptautinėje sodų parodoje Jelgavoje, o Zita – Rokiškio krašto muziejuje parodoje, skirtoje Tautodailės metams ir Pauliui Galaunei atminti.
Šiuo metu Kaune Perkūno name veikia respublikinė šiaudinių sodų paroda „Sodų sakmės“. Joje eksponuojami 64 šiaudiniai sodai, kurti rišėjų iš visos Lietuvos. Tarp 35 šios parodos autorių, turinčių skirtingą sodų rišimo patirtį bei unikalų braižą, yra ir du vyrai, kurių sodai išsiskiria savitu stiliumi. Parodai išleistas dalyvius pristatantis katalogas.
Paroda veiks nuo 2020 m. lapkričio 19 d. iki 2021 m. sausio 8 d.

Vabalninko bendruomenės informacija

Biržų rajono bendruomenių sąskrydis

2020 m. rugpjūčio 22 d. Pačeraukštėje vyko Biržų rajono bendruomenių sąskrydis „Mes – Saulės spinduliai!“Nuostabus oras, išdalintos šypsenos, išdainuotos dainos, praleistas nuostabus laikas kartu.

Biržų miesto šventėje

2020 m. rugpjūčio 1 d.dalyvavome Biržų miesto šventėje – bendruomenių kiemelyje, kuris vadinosi „Sanatorija“. Vabalninko seniūnijos bendruomenėms atstovavo Vabalninko bendruomenės tarybos narė Dalė Markutiene ir bendruomenės pirmininkė Irmina Sirvydienė.


Mums buvo skirta užduotis – rankų masažas. Tikrai nesitikėjome tiek daug klientų ir gerų atsiliepimų iš jų. Turėjome nesibaigiantį srautą klientų visas šešias valandas. Biržų rajono seniūnijų bendruomenių kiemelyje – sanatorijoje žmonės patyrė daug gerų emocijų, o kartu su jais ir mes gavome didelę dozę pozityvo.

Ataskaitinis rinkiminis susirinkimas

2020 m. birželio 19 dieną Vabalninko bendruomenėje vyko ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Susirinkę bendruomenės nariai, svečiai išklausė bendruomenės pirmininkės Dalios Strautinienės darbo ataskaitą, iždininkės Kristinos Sriubikienės pristatytas finansines ataskaitas, Revizijos komisijos (Genovaitė Manikienė, Genovaitė Gabalienė, Marytė Žiaugraitė) ataskaitą, Vabalninko bažnyčios klebono Tėvo Jono sveikinimus ir palinkėjimus.Susirinkimo metu išrinkta nauja pirmininkė Irmina Sirvydienė. Bendruomenė padėkojo buvusiai pirmininkei už darbą, pasveikino naują pirmininkę, naują tarybą, linkėdami didelės sėkmės tęsiant pradėtus darbus.


Biržų rajono savivaldybės garbės piliečio vardas – Algirdui Pranui Garbauskui

2020 m. sausio 30 d. vykusiame Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas už nuopelnus Biržų kraštui Biržų rajono savivaldybės garbės piliečio vardą suteikti Algirdui Pranui Garbauskui – Vabalninko krašto istorijos tyrinėtojui, krašto istorijos metraštininkui, Vabalninko krašto muziejaus kūrėjui, knygų ir publikacijų istorinėmis krašto temomis autoriui.


Lietuvos valstybės atkūrimo dienos iškilmingo minėjimo, vykusio Biržų kultūros centre ir Vabalninko kultūros namuose, metu Biržų rajono savivaldybės garbės piliečio regalijos buvo įteiktos Algirdui Pranui Garbauskui – kraštotyrininkui, Vabalninko krašto metraštininkui, vienam iš Vabalninko muziejaus steigėjų ir kūrėjų, leidinių apie Vabalninko kraštą autoriui ir bendraautoriui.
Regalijas įteikė Savivaldybės meras Vytas Jareckas. Nominantą sveikino Vabalninko seniūnijos ir bendruomenės atstovai, draugai, pažįstami.

2020 m. vasaris

Vabalninko kultūros namams – 80 metų2020 m. sausio 25 dieną Vabalninko kultūros namai šventė savo 80 metų sukaktį. Kultūros namų salėje pasirodė vabalninkiečių meno mėgėjų kolektyvai: ansamblis „Saulala“ (vadovas Petras Matulis), Ramongalių šokėjos ir jaunimo tautinių šokių kolektyvas (abiems vadovauja Dalia Baltrušaitienė), vokaliniai duetai, merginų šokio grupė (vadovė Domilė Sriubikienė), „Kapelytė“ (vadovas Petras Matulis).
Renginiui vadovavo ilgametė Vabalninko kultūros darbuotoja Audronė Stapulionienė.