Asociacija. B. Sruogos g. 7, Vabalninkas, Biržų rajonas. Tel. 8 610 80 140, el. paštas: vabalninko.bendruomene2@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 302633484
Bendruomenės veikla
Naujienos
Projektai
DARYK IR DALINKIS
Vabalninkas žemėlapyje
Apie Vabalninką
Fotogalerija
Skelbimai
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017
Archyvas
Parama bendruomenei
Nuorodos

Visos teisės saugomos
© 2012 – 2020 RL. Vabalninkas
Svetainė atnaujinta
2020 m. rugpjūčio 24 d.
 
APIE BENDRUOMENĘ

Vabalninko bendruomenė buvo įkurta 2011 m. balandžio 30 d. Ji jungia ne tik Vabalninko miestelio, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus. Šiuo metu bendruomenėje yra 100 narių.
Nuo 2020 m. birželio 19 d. Bendruomenei vadovauja pirmininkė Irmina Sirvydienė. Jai talkina bendruomenės Tarybos nariai: Eglė Galiauskienė, Vilija Daukienė, Dalė Markutienė, Zita Kumpelienė, Genovaitė Šipelienė, Vydas Vareika, Evaldas Levanas ir iždininkės Kristina Sriubikienė ir Dalia Strautinienė.
Bendruomenė pagal panaudos sutartį naudoja pastatą B.Sruogos 7, Vabalninkas, Biržų r.


2016-2020 metais Vabalninko bendruomenei vadovauja Dalia Strautinienė. Jai talkina taryba: Asta Brazdžiūnienė, Renata Stalionytė, Petras Jurkevičius, Vydas Vareika, Dalė Markutienė, Genovaitė Šipelienė, Adolfas Rinkūnas, Evaldas Levanas, iždininkė Kristina Sriubikienė.

2012-2016 metais Vabalninko bendruomenei vadovauja Dalia Strautinienė. Jai talkina atsinaujinusi taryba: Danutė Brazdžiūnienė, Audronė Rinkūnienė, Adolfas Rinkūnas, Renata Stalionytė, Vydas Vareika, Dalė Markutienė, Audronė Stašienė, Rasytė Stankevičienė, iždininkė Kristina Sriubikienė.

2011-2012 metais Vabalninko bendruomenei vadovauja Dalia Strautinienė. Jai talkina bendruomenės taryba: Vilma Indriliūnaitė, Rasytė Stankevičienė, Adolfas Rinkūnas, Justas Kudūkis, Adolfas Rinkūnas (jaunesnysis), Audronė Strašienė, Vydas Vareika, Genovaitė Manikienė, iždininkas Gintaras Čyžius.

Pagrindiniai Vabalninko bendruomenės tikslai:
– burti bendruomenę, kuri būtų pajėgi rūpintis savo kultūra, laisvalaikiu, gebėtų spręsti ir apginti savo bei kitų bendruomenės narių interesus;
– sukurti tokius bendruomenės namus, kuriuose kiekvienas bendruomenės narys rastų sau tinkamą veiklą;
– suvienyti Vabalninko krašto gyventojus, kurie savanoriškais pagrindais sukurtų jaukų, mielą miestą;
– suburti tokią bendruomenę, kuri prasmingai vykdytų veiklą ir įtrauktų svetur gyvenančius kraštiečius, bendromis jėgomis skatintų savanorystę, ugdytų pilietiškumą ir tausotų bei atgaivintų lietuvių liaudies tradicijas bei istorinį paveldą.


Biržų rajono savivaldybė pagal panaudos sutartį bendruomenei patikėjo du pastatus. Vienas jų, Biržų VVG kietojo projekto dėka, renovuotas. Pastate įrengti jaukūs bendruomenės namai, antrame aukšte įrengtos patalpos amatams plėtoti ir vystyti. Bendruomenės namuose vyksta amatininkų, tautodailininkų parodos, edukaciniai užsiėmimai. Bendruomenėje taip pat įrengta maisto paruošimo virtuvėlė. Ruošiamas maistas bendruomenės, miestelio, rajono renginiams.
Bendruomenė turi savo vėliavą ir logotipą, kuriame pavaizduotas lino žiedas siejasi su Vabalninko miesto herbu – valstiečiu, sveriančiu linus. O vabalėlis – boružėlė – siejasi su Vabalninko vardu.
Mūsų bendruomenė gali pasidžiaugti gausiu amatininkų ir tautodailininkų būriu.

Zita Kumpelienė – tradicinių amatų meistrė, pedagogė. Savo patirtimi ir žiniomis mielai dalinasi su visais, dalyvauja parodose, mugėse, veda edukacinius užsiėmimus.
Vitenė Repšienė – tautodailininkė, jos darbai apdovanoti aukso vainikais, dviejų tautinio paveldo sertifikatų savininkė. Jos kolekcijoje keli tūkstančiai margučių, kurie stebina savo raštų įvairove ir spalvomis. Amatininkė taip pat pina šiaudinius sodus, žaislus. Yra surengusi 9 autorines parodas, darbus eksponavo Panevėžyje, Šiauliuose, Kaune, Punske, Bauskėje ir JAV.
Vydas Vareika – tautodailininkas, aktyvus renginių organizatorius. Drožia Užgavėnių kaukes, mėgsta drožti humoristines skulptūrėles. Turi didelę drožtų šaukštų kolekciją.
Viktoras Mirošničenko – tautodailininkas, drožia šaukštus, dalyvauja parodose, veda edukacinius užsiėmimus.
Zita Mejerienė – jos rankose gimsta nuostabiausi mezginiai iš įvairiausių raštų ir siūlų: sagės, šaliai, skraistės ir kiti gaminiai. Turi nemažą moteriškų rankinių kolekciją.

Vabalninko kultūrinis gyvenimas pagyvėjo įkūrus Vabalninko bendruomenę. Projektų ir geranoriškų bendruomenės narių pagalbos dėka bendri renginiai įgavo daugiau atspalvių. Tai įvertino Biržų rajono bendruomenių sąjunga pateikusi mus MLKS vardo nominacijai Panevėžio apskrityje. 2016 metais mums buvo įteiktas Mažosios Lietuvos kultūros sostinės sertifikatas. Šis vardas mums ne tik garbė ir džiaugsmas. Šis vardas mums įpareigojimas, kurį turėsime pateisinti 2017 metais. Mes gabūs, darbštūs, veiklūs... Iniciatyvų dėka tik augame ir tvirtėjame.

Atnaujinta 2020 m. birželio 22 d.