Asociacija. B. Sruogos g. 7, Vabalninkas, Biržų rajonas. Tel. 8 610 80 140, el. paštas: vabalninko.bendruomene2@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 302633484
Apie bendruomenę
Bendruomenės veikla
Naujienos
Projektai
DARYK IR DALINKIS
Vabalninkas žemėlapyje
Fotogalerija
Skelbimai
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017
Archyvas
Parama bendruomenei
Nuorodos

Visos teisės saugomos
© 2012 – 2020 RL. Vabalninkas
Svetainė atnaujinta
2020 m. rugpjūčio 24 d.
 
APIE VABALNINKĄ

 
1792 m. balandžio 26 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karalius Stanislovas Augustas Vabalninkui pakartotinai suteikė miesto teises ir patvirtino herbą   1997 m. kovo 8 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu Nr. 1234 patvirtintas naujasis Vabalninko herbas

Vabalninkas – miestas Biržų rajone, 26 km į pietus nuo Biržų, Mūšos – Nemunėlio žemumoje. Šiauriniu pakraščiu teka Vabala, kuri Vakaruose įteka į Tatulą, į vakarus nuo miesto prie kelio link Panevėžio žaliuoja Vabalninko šilas. Vabalninkas yra seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Miesto pavadinimas yra upėvardinės kilmės (nuo Vabalos upės) su priesaga ir galūne –ninkas.

Vabalninko kaimas istoriniuose šaltiniuose minimas nuo 1554 m.

Miesto centre stovi Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (pastatyta 1817 m. su varpine), yra Balio Sruogos vidurinė mokykla, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyrius, biblioteka (nuo 1937 m. su muziejumi), krašto muziejus (įkurtas 1995 m., nuo 2005 m. Biržų krašto „Sėlos“ muziejaus filialas), paštas. Miestelio centre stovi skulptoriaus skulptūra „Svajonė“ (autorius Rytas Belevičius, įvaizdžiu pasirinktas biblinis karalius Dovydas), centrinėje aikštėje pastatytas medinis stulpas su išraižytais Vabalninko valsčiuje gimusio poeto Jono Strielkūno eilėraščio žodžiais, stovi paminklinis akmuo pokario rezistencijos kovų dalyviams.

2018 metų konkurso „Valstybę kuriame mes“ iš 32 finalininkų – Vabalninko seniūnija, nominacijoje „Už kūrybiškumo ugdymą“ viena iš nugalėtojų. Iš konkurse laimėtų lėšų 2019 metų rugpjūtyje buvo organizuotas tautodailininkų pleneras ir pastatytos 4 skulptūros:


3 miesto parke
kompozitoriui Juozui Naujaliui, rašytojui Baliui Sruogai ir monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui ir miestelio vienoje iš sankryžų Lietuvos mažajai kultūros sostinei.

Vabalninkas – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017

Mažoji Lietuvos kultūros sostinės idėja pasklido iš Šiaulių rajono. Naisių kaimo bendruomenė, garsėjanti įvairiais kultūriniais renginiais, apsvarstė tokią idėją, kad ne vien didieji Lietuvos miestai gali tapti Kultūros sostinėmis. Kultūros sostine gali tapti ir kaimo vietovės, kuriose kultūra taip pat gyva, tik apie ją mažiau girdėti.


Kartu prie devynerius metus iš eilės renkamų vietovių, vertų Lietuvos kultūros sostinės vardo, apsispręsta rinkti Mažąsias kultūros sostines. Šiemet jų paskelbta dešimt – kiekvienai apskričiai po vieną. Tarp jų mes – Vabalninkas – galime didžiuotis gavę Mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2017 vardą.

  Meilė gimtinei

Mylim tave, o Vabalninke,
Kai puošias beržas žirginiais.
Kai žibuokles melsvas surinkę,
Bėgam pavasario takais.

Mylim tave, gimtasis mieste,
Kai žengia vasara karšta,
Kai žemę spinduliai nutvieskia,
Ir žydi lelija balta.

Mylim, kada ruduo derlingas
Keliauja sodais ir laukais.
Tada pasijunti laimingas
Kai kvepia duona, obuoliais.

O kokios baltos tavo žiemos,
Sukaustę Vabalą ledu!
Ir vėjas barsto purų sniegą,
Užkloja minkštu patalu.

Taip skrieja metai, gatvės dyla,
Lapoja medžiai milžinai.
O tu iškėlęs galvą žilą,
Gėries jaunų žmonių darbais.


Vabalninko bendruomenės narė Danutė Brazdžiūnienė


Paskutinis atnaujinimas – 2020 m. rugpjūčio 24 d.