Asociacija. B. Sruogos g. 7, Vabalninkas, Biržų rajonas. Tel. 8 610 80 140, el. paštas: vabalninko.bendruomene2@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 302633484
Apie bendruomenę
Bendruomenės veikla
Naujienos
Projektai
DARYK IR DALINKIS
Vabalninkas žemėlapyje
Apie Vabalninką
Fotogalerija
Skelbimai
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017
Parama bendruomenei
Nuorodos

Visos teisės saugomos
© 2012 – 2020 RL. Vabalninkas
Svetainė atnaujinta
2020 m. rugpjūčio 24 d.
 
ARCHYVAS

Šimtmečio Kalėdų eglutė

Artėjant gražiausioms metų šventėms, visi ruošėmės eglutės įžiebimui. Kiekviena seniūnijos bendruomenė pagamino Šimtmečio eglę. Jos puošė mūsų miestelio aikštę.Dėkojame mūsų bendruomenės Šimtmečio eglutės kūrėjams: Viktorui Mirošničenko, Valentinui Mirošničenko, Evaldui Levanui, Almantui Stirkei, Raimondui Galiauskui, Adolfui Rinkūnui, Arvydui Macinskui, Broniui Vickui, Danai Sargautei, Marijai Žiaugraitei, Genovaitei Gabalienei, Albertui Gabalui, Zitai Kumpelienei.
Taip pat dėkojame Danutei, Marytei, Genovaitei, Renatai, Violetai, Eglei, Staselei už skanius kalėdinius sausainius, arbatą ir kavą.
Ir, aišku, dėkingi mūsų bendruomenės aktyvistui Vydui Vareikai už nuostabų senelį Kalėdą.
AČIŪ!

2018 m. gruodžio 16 d.

Svečiai iš „Vyturėlio“

Vabalninko bendruomenės namuose lankėsi Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai. Jiems, kartu su Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos penktokais, vyko technologijų pamoka. Pamokos metu gaminome šiaudinius žaisliukus: angelus, žvaigždes.


Svečiai taip pat aplankė bendruomenės namuose veikiančią vietinių amatininkų, tautodailininkų, seniūnijos meno mėgėjų darbų parodas.

2018 m. gruodžio 8 d.

Vabalninko seniūnija – Lietuvos seniūnijų konkurso finalininkė

2018 m. lapkričio 6 d. Lietuvos Respublikos vyriausybės rūmuose buvo pagerbti Nacionalinio Lietuvos seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finalininkai. Tarp 32 finalininkų – ir Vabalninko seniūnija, pretenduojanti į nominaciją „Už kūrybiškumo ugdymą“. Aukštas seniūnijos įvertinimas pasiektas Vabalninko seniūnijos bendruomenių, kultūros, švietimo įstaigų, amatininkų, tautodailininkų, seniūnijos bendru, sutelktu darbu.


Seniūnijos delegacijoje finalininkų pagerbimo šventėje dalyvavo Biržų meras Valdemaras Valkiūnas, Vabalninko seniūnė Lilija Vaitekūnienė, Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė, Vabalninko kultūros centrui atstovavo Dalia Baltrušaitienė, Ramongalių bendruomenės pirmininkas Vaidas Umbra.
Su viltimi lauksime galutinių rezultatų.

2018 m. lapkričio 10 d.

Rudenėlio šventė 2018

Rudens grožį paįvairino bendruomenių kiemeliai ir jų sukurtos rudeninių gėrybių kompozicijos. Vabalninko bendruomenės kiemelį puošė Kompozicija „Vitaminų bomba“.

Vabalninko bendruomenės kiemelis pasiruošęs
Pyragų konkurso vertinimo komisija Konkursinio pyrago „Rudeninis cukinijų tango“ kepėjos Nina ir Liuda Bandarenko su tautodailininku Viktoru Mirošničenko „Rudeninis cukinijų tango“ Ištikimieji mūsų švenčių draugai

Ačiū Astai Brazdžiūnienei, Evaldui Levanui, Genovaitei Gabalienei, Albertui Gabalui, Dalei Markutienei, Vydui Vareikai, Gintarui Strautiniui už tokį grožį. Konkurse taip pat dalyvavo rudens gėrybių pyragas „Rudeninis cukinijų tango“, kurį kepė Nina ir Liuda Bandarenko.

2018 m. rugsėjo 30 d.

Rekonstruoto Vabalninko parko atidarymo šventėVabalninko seniūnija geriausių Lietuvos seniūnijų konkurse pateko į antrąjį etapą

2018 m. rugsėjo 11 d. Vabalninke lankėsi seniūnijų konkurso vertinimo komisija.
Vabalninko bendruomenės namuose komisijos nariai galėjo susipažinti su vietiniais amatininkais, tautodailininkais ir kitais seniūnijos meno puoselėtojais bei jų darbais.
Komisijos nariai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose: vėlė, mezgė, ragavo Čiupką.Vabalninko seniūnija yra vienintelė Biržų rajono seniūnija, toliau dalyvaujanti geriausių seniūnijų konkurse.
Šiuo metu dėl geriausiųjų vardo varžosi 32 Lietuvos seniūnijos.
Geriausios seniūnijos bus apdovanotos 2019 m. vasario mėnesį.

Kūrybiška Vabalninko seniūnija – nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė (selonija.lt)

2018 m. rugsėjis

Vabalninke svečiai iš Vilniaus
2018 m. rugsėjo 11 d.
Kaimo bendruomenių sąskrydis

Kiekvienais metais vasarą organizuojamas Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos sąskrydis.
Šiemet jis vyko Gaižiūnuose. Nors oras nelepino, dalyviai spinduliavo nuotaika ir geromis emocijomis. Dalyvauta įvairiuose žaidimuose, viktorinoje, bendrauta prie kavos ir arbatos stalo.

2018 m. rugpjūtis

Gatvės krepšinio turnyras

Rugpjūčio mėnesį, prieš Žolynę, Vabalninke jau 26-ąjį kartą vyko Algimanto Šato vardo gatvės krepšinio turnyras 3x3. Puikus oras pakvietė gausų būrį azartiškai nusiteikusių dalyvių bei su smagia nuotaika atvykusių žiūrovų bei renginio svečių.Smagu, jog kasmet rugpjūtį į Vabalninke organizuojamą krepšinio turnyrą ir savo amžiaus kategorijoje susirungti atvyksta įvairaus amžiaus dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir sugrįžta iš užsienio žemiečiai.

2018 m. rugpjūtis

Vabalninkiečiai Biržų miesto šventėje

Kasmet rugpjūčio mėnesį vyksta Biržų miesto šventė. Šiais metais Biržų miesto šventės nuotaiką kūrė tradiciniai bendruomenių kaimeliai.Daug širdies įdėta, prakaito išlieta. Rasta kuo lankytoją nustebinti. O svarbiausia – dėmesingumu. Džiaugiamės švente, gražiu oru, nuostabia Vabalninko seniūnijos komanda.

2018 m. rugpjūtis

Viktoro Mirošničenko darbų paroda

2018 m. birželio 20 d. Vabalninko bendruomenės namuose buvo atidaryta vabalninkiečio tautodailininko Viktoro Mirošničenko darbų paroda. Visi susirinkusieji taip pat galėjo susipažinti su vabalninkiečio bendruomenės nario Algirdo Garbausko pašto ženklų kolekcijomis.Tautodailininką Viktorą ir Algirdą sveikino giminės, pažįstami, kaimynai, draugai, bendruomenės nariai. Linkėjo sėkmės ir gražių idėjų darbams, pomėgiams.

2018 m. birželio 30 d.

Svečiai iš Nemunėlio Radviliškio

Mūsų bendruomenėje svečiavosi Nemunėlio Radviliškio bibliotekos skaitytojų grupė Ad Astra.


Svečiai aplankė bendruomenės namuose vykstančią tautodailininko Viktoro Mirosničenko darbų parodą ir susipažino su vabalninkiečio, bendruomenės nario Algirdo Garbausko pašto ženklų kolekcija. Svečiai liko sužavėti bendruomenės namais ir darbščiais bendruomenės žmonėmis.

2018 m. birželis

Ančiškių sporto šventėje

Vasara, vasara, vasara.... Nuostabus oras, puiki komanda, gražus laimėjimas. Ančiškių kaimo bendruomenė organizavo sporto šventę.


Vabalninko bendruomenei atstovavo Evaldas Levanas, Gintaras Strautinis, Petras Jurkevičius, Raimondas Galiauskas ir Rita Kupčiūnienė. Iškovota prizinė III-oji vieta. Sveikiname!

2018 m. birželis

Sekminės

Sekminės... Graži pavasario šventė ūkininko Petro Aukštikalnio ūkyje. Jau kelintus metus iš eilės padedame ūkininkui išgyti karves į ganyklą.


Vyksta daug atrakcijų: kepame šašlykus, verdame sriubą, dainuojame, šokame, bendraujame su draugais, kaimynais.

2018 m. birželis

Vabalninko miesto šventė

Gražios emocijos, nuostabi nuotaika... Kiekvieno miesto gimtadienio metu įteikiamas Lino žiedo žymuo labiausiai Vabalninkui nusipelniusiam žmogui.Šiais metais jis buvo įteiktas tautodailininkui, Vabalninko bendruomenės nariui, aktyviam Vabalninko miestelio žmogui, vabalninkiečiui Vydui Vareikai. Dideli sveikinimai mūsų Vydui!

2018 m. balandis

Bendruomenės visuotinis susirinkimas

Pristatyta 2017 metų veiklos ir finansinė ataskaita, išklausyta revizijos komisijos ataskaita, aptartos bendruomenės aktualios problemos,pasidžiaugta nuveiktais darbais, atsakyta į klausimus.

Pirmininkes ataskaita Revizijos komisijos ataskaitą skaito Marija Žiaugraitė Iždininkė Kristina Sriubikienė supažindina su 2017 balansu
Bendruomenės narių padėka

Grojant muzikai, bendravome prie kavos, arbatos stalo.

2018 m. balandis

Vydo jubiliejus

2017 m. gruodžio 7 d. Vydas Vareika šventė savo 60- metį. Ta proga Vabalninko bendruomenės salėje surengė personalinę parodą. Sulaukė daug lankytojų, sveikintojų, pluoštus gėlių. Nuoširdžiai sveikino ir Vydui dėkojo iš Biržų atvykę Rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius ir vyriausioji specialistė Lina Vireliūnienė. Nuo Biržų rajono mero Valdemaro Valkiūno jie Vydui įteikė „Padėkos raštą“. Už aktyvią veiklą Vabalninke, bendruomenėje jam dėkojo ir „Padėkos raštus“ įteikė Vabalninko seniūnė Lilija Vaitiekūnienė ir bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė.
Vydas Vareika žinomas ne tik Vabalninke, bet ir Biržuose, ir dar toliau. Jis ir medžio drožėjas, šaukštų, kaukių, skulptūrėlių meistras, šunininkas, medžiotojas, baikeris, nuolatinis Žolinės Gatvės krepšinio turnyrų, sportinių renginių organizatorius. Užsiiminėja daugeliu sporto šakų. Keletą metų buvo svarsčių kilnojimo Lietuvos čempionas senjorų grupėje. Kartu su žmona Lina, mokytoja, išaugino keturias puikias ir gabias dukras. Šeima visur jį palaiko, pritaria jo veiklai.
Medžio drožybos polinkį paveldėjo iš senelio Antano. Savo darbus jau nuo 1982 metų pradėjo demonstruoti parodose. 1991 metais jam suteiktas liaudies menininko – tautodailininko vardas. Jo kolekcijoje daugiau, nei 150 įvairaus dydžio dekoratyvinių šaukštų. Pats didžiausias, metrinis, skirtas Lietuvos tūkstantmečiui. Jo išdrožta skulptūra „Buratinas“ puošia Vabalninko miesto parką. Jo sukurtos Užgavėnių kaukės vaikšto ne tik po parodas, kur yra laimėjusios prizų, bet eina ir per žmonių rankas, panaudojamos švenčių metu.

Tautodailininko Vydo Vareikos darbų parodos atidarymas Vabalninko bendruomenės namuose
2017 m. gruodžio 7 d.Nuo vaikystės mėgsta šunis. Turi savo grynaveislių šunų veislyną. Juos moko, dresuoja, dalyvauja parodose, apsaugoje. Yra Panevėžio šunininkystės klubo Tarybos narys.
Prieš keletą metų Vydas sakė, kad reiks užsiauginti barzdą, teks Kalėdų seneliu būti, vaikučius džiuginti. Dabar jau Vydo barzda tikrai įspūdinga.
Sveikintojai, taip pat ir mes, Vydui linkime ir toliau likti linksmu, veikliu, sveiku, savo veikla džiuginti šeimą ir visuomenę.

Algirdas Garbauskas

Rudens šventėje

Ir vėl ruduo... Ir vėl įvairiomis spalvomis pasidabino medžiai... Aplink nepakartojamo grožio gamta. Galbūt todėl ruduo ir gražus... Gražus savo spalvomis, dovanomis... O jeigu dar oras pasakiškas... Tai tada būna taip nuostabu, kad net širdžiai gera.
Šiemetinės Rudenėlio šventės diena ir oras tikrai buvo nuostabūs. Šventėje sulaukėme ir garbių svečių: Biržų rajono savivaldybės mero V. Valkiūno, Biržų rajono kaimo Bendruomenių sąjungos pirmininko A. Šimo, V. Rinkevičiaus.
Pagrindinis šių metų Rudens šventės akcentas buvo grybai. Kiekvienos bendruomenės kiemeliai turėjo pagaminti dekoraciją – grybą. Pirmi metai buvo surengtas bendras bendruomeniškumo stalas, ant kurio kiekviena bendruomenė turėjo padėti bendrumo vainiką su obuoliais ar kitokiais bendrystę simbolizuojančiais produktais. Po šventės jais galėjo pasivaišinti visi dalyvavusieji šventėje. Bendruomenių kiemeliuose galėjai ir užkąsti, paragauti naminės duonos, sūrio, sriubos, košės, dalyvauti loterijoje, kai ką nusipirkti.


Prekyba Vaišinome barščiais su grybais Šventinės akimirkos
Mūsų bendruomenės grybas
Mūsų vabalninkiečių kiemelis Ramongalių bendruomenė Šukionių bendruomenė Bendruomenių apdovanojimai

Renginį vedė Vabalninko kultūros namų darbuotoja Domilė Sriubikienė. Visos šventės metu koncertavo Vabalninko kultūros namų kapela, dainavo vabalninkiečių „Saulala“, kultūros namų duetas Eduardas ir Petras, svečių iš Subačiaus kapela „Ciongas“, šoko moksleiviai.
Šventė buvo nuostabi. Kaip visada – pagrindinis gražios šventės raktas yra bendruomeniškumas, draugystė... Be šių nuostabių dalykų tikrai mes bejėgiai sukurti šventinę nuotaiką šalia esantiems žmonėms.
Ačiū visiems už draugystę, už šypsnį ir nuostabias rudenines šventines akimirkas Vabalninkui...

2016 m. rugsėjo mėn.

Anytos ir marčios mezginių labirintuose

2016 m. rugpjūčio 9 dieną skubėjome į mūsų bendruomenės gražių ir darbščių moterų Genovaitės ir Kristinos Šipelienių mezginių parodos atidarymą.
Idėja surengti tokią parodą kirbėjo senokai. Turime bendruomenėje ne tik amatų meistrų, tautodailininkų... Bendruomenėje yra žmonių, kurie savo pomėgius realizuoja tylomis, nedrąsiai... Daug reikia laiko, kad juos sugebėtum prakalbinti, padrąsinti tai daryti. Taip atsitiko su Genovaite ir Kristina Šipelienėmis. Bendromis jėgomis skatindami, sulaukėme ilgai svajoto jų sutikimo.
Pirmiausia susipažinome su darbų gimimo istorijomis.
Visi pažinojome Genovaitę. Tik ne visi žinojome jos aistrą mezgimui, mezginiams. Matydavome ją gatvėje vienas per kitą gražesniais apdarais... Kai kas gal ir nesuprato, kad tie apdarai gimsta jos rankose, jos rankomis. Genovaitės pomėgio istorija paprasta, galbūt kaip daugelio. Jos močiutė, mama mezgė... Pirmasis Genovaitės mezginys buvo kojinės. Kaip sako pati Genovaitė – o po to perėjau prie rimtesnių mezginių... O tie rimtesni ir buvo suknelės, bliuzelės, sijonai, paltai...
Kristinos mezginių istorija truputį kitokia... Mokykloje Kristina lankė darbščiųjų rankų būrelį, dalyvavo jų renginiuose. Pirmieji Kristinos darbai buvo nertos servetėlės. Prieš keletą metų Genovaitės ir Vito Šipelių sūnus vedė. Į Šipelių šeimą atitekėjo šios parodos darbų savininkė Kristina. Sužavėjo marčią anyta. Kristina pagalvojo: O kodėl man nepabandžius? Ir sujungė šį pomėgį abi draugėn.
Kaip sako seni žmonės, gal ir gyslelę tokiam pomėgiui reikia turėti ... O jos turėjo tą gyslelę, turėjo ir laiko, ir noro, ir kruopštumo... Vienas po kito gimė mezginiai: įvairių spalvų, įvairiausių raštų su stilių įvairovė...


Renginį vedė bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė. Sveikinimo žodžius tarė bendruomenės krikštamotė vicemerė Irutė Varzienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius, gausybė bendruomenės narių, kaimynų, draugų. Visi buvo sužavėti moterų darbais, klausimų netrūko abiems mezgėjoms.
Kaip sakoma, būna toks laikas, kai jus užvaldo kokia nors manija... Manija karpyti snaiges, daryti dekupažą, kepti konditerinius gaminius, velti, arba, tarkim, megzti?
Jei kas nors yra tai patyrę, tai tikrai žino, kaip ilgai ta manija gali tęstis arba netgi ir niekada nesibaigti,... Gali ji įgauti vis skirtingų pavidalų bei išraiškos formų. Ypač, jei pomėgis yra maniškas, kūrybinis, neišsenkantis...
Paroda atidaryta. Palinkėjome mūsų abiems nuostabioms bendruomenės moterims Genovaitei ir Kristinai nepaleisti virbalų, jie sukurti jų rankoms... Tegu neišsenka kūrybinės mintys ir visada lydi sėkmė realizuojant jas. Žinodami ir pažindami jas, šventai tikime – tai tikrai išsipildys...

Bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė
2016 m. rugpjūčio mėn.


Bendruomenės namai kviečia užsukti...

Prakalbinti vilną, susidraugauti su ja, matyti joje vaizdą, naudingą daiktą, drabužį – ne kiekvienam duotas menas. Tai yra senolių išmintis, tai atkeliavo iš mūsų protėvių. Norisi, kad tai suprastų ir jaunoji karta, mūsų vaikai. Tokiam darbui ir edukacinei veiklai aukojasi amatų meistrai, amatininkai, tautodailininkai. Jie, negailėdami savo laiko, sveikatos, stengiasi savo žinias perduoti jaunimui, žmonėms, kuriems įdomi ši veikla.
Suremontavus mūsų bendruomenės namus, dalinai įrengus patalpas amatų demonstravimui, parodoms į pagalbą tokiai veiklai suskubo mūsų bendruomenės amatų meistrė Zita Kumpelienė, tautodailininkai Vitenė Repšienė, Vydas Vareika, Viktoras Mirošničenko. Įrengtas amatų kambarys, kuriame eksponuojami jų darbai. Taip pat galima susipažinti su jų gyvenimo ir veiklos istorijomis. Bendruomenės namų antro aukšto hole vyksta personalinės darbų parodos.
Nuo balandžio 12 d. iki liepos 1 d. vyksta personalinė amatų meistrės Zitos Kumpelienės darbų paroda, kurią dar gali išvysti ir ja pasigrožėti ne tik vietiniai gyventojai, bet ir svečiai iš Lietuvos ir užsienio.
Birželio 8 dieną bendruomenės namus aplankė biržiečių Kalninių šeima su giminėmis. Juos sutiko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė ir bendruomenės tarybos narė Dalė Markutienė. Svečiai susipažino su bendruomenės namais, bendruomenės įkūrimo istorija, veikla. Aplankė amatų kambarį, kuriame veikia bendra bendruomenės amatininkų ir tautodailininkų paroda. Pagrindinis svečių atvykimo tikslas – padovanotas edukacinis užsiėmimas giminaitei Ilonai Timper jos asmeninio jubiliejaus proga.Amatų meistrė Zita Kumpelienė supažindino su vilna, jos savybėmis, vilnos gaminiais. Svečiai ėmėsi darbo: apvėlė muiliuką ir pasigamino plaušinę, masažuoklį kūnui, mokėsi velti šlepetes, paveikslėlį. Visiems labai patiko užsiėmimas, neprailgo kelių valandų viešnagė net svečių Ilonos ir Neto iš Viskonsino valstijos sūnums Lukui ir Markui. Po užsiėmimo vaišinomės Zitos Kumpelienės neformalaus vaikų švietimo būrelio „Tradicinis maistas“ narių kepiniais. Jie bendruomenės virtuvėlėje kepė tradicinius aukštaitiškus varškinius žagarėlius, alaus sausainius ir vaišino svečius.
Svečiai išvyko sužavėti bendruomenės namais, juose savanoriškais pagrindais dirbančiais žmonėmis ir iš jų trykštančia energija, šiluma žmogui, draugu tapusiam svečiui.

2016 m. birželio 15 d.

Vabalninkui 224

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, Vabalninkas ruošėsi gimtadieniui. Šventinė programa buvo numatyta dviem dienoms (balandžio 23 - 24 d.). Jau šeštadienį buvo planuojamas renginys jaunimui „Kinas po atviru dangumi“ prie kultūros namų. Susirinkę galėjo pasigrožėti gausia piešinių paroda. Piešinius parodai piešė Vabalninko B. Sruogos gimnazijos, gimnazijos ikimokyklinio skyriaus, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus moksleiviai.
Dėl prasto oro kinas buvo perkeltas į kultūros namų salę. Sekmadienį oras taip pat mūsų nedžiugino. Visi lauke planuoti renginiai turėjo keisti savo vietą. Sveikinimo žodžiai, vėliavos pakėlimas vyko aikštėje.
Kultūros namuose šurmuliavo amatininkų mugė. Čia galėjai ir pasižiūrėti, ir įsigyti ar pats ką nors pasigaminti savo rankomis. Mūsų bendruomenės namuose vyko bendruomenės tautodailininkų Vitenės Repšienės, Vydo Vareikos, Viktoro Mirošničenkos ir amatų meistrės Zitos Kumpelienės darbų parodos.
Bendruomenės šeimininkės Gitana Šimėnienė, Gitana Levanienė, Dalia Strautinienė, Renata Stalionytė, Asta Brazdžiūnienė, Meda Brazdžiūnaitė, Kristina Stašytė, Genė Šipelienė, Stasė Galiauskienė, Aldona Šavenienė visus vaišino karštu sultiniu, firminiais bendruomenės kibinais, pyragais, kava, arbata. Buvo galima aplankyti veikiančią Vabalninkiečių foto nuotraukų parodą „Vabalninkas dalinasi vaizdais“.

Kaip ir kiekvienais metais, per miesto šventę vabalninkiečiai įteikia Lino žymenį žmogui, labiausiai nusipelniusiam mūsų miesteliui. Šiemet tas žymuo buvo įteiktas vabalninkiečiui, nusipelniusiam sporto treneriui Algimantui Šatui. Bendruomenės namuose buvo galima susipažinti su jo sportinių trofėjų paroda, apie kurią mielai pasakojo pats Algimantas Šatas. Ta proga Vabalninko kultūros namuose vyko šventinis koncertas. Šventinę programą dovanojo jaunimo grupė iš Vaškų „Marabu band“, kultūros namų duetas Petras Matulis ir Eduardas Juknevičius.
Kaip sakoma: blogo oro nebūna, būna tik bloga apranga arba bloga nuotaika. Mums netrukdė blogas oras. Nuotaika buvo šventinė, o pati šventė gausi renginiais.

Vabalninko bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė
2016 m. balandžio 24 d.


Tautodailininkų darbų parodos

Vabalninko bendruomenė pagal Biržų rajono VVG projektą suremontavusi bendruomenės namus, sudarė sąlygas tradicinių amatų puoselėjimui ir plėtrai, įrengė patalpas amatininkų, tautodailininkų darbų parodoms, įvairių edukacinių užsiėmimų vykdymui.
Įrengę tokias patalpas, turime galimybę rengti įvairius darbų pristatymus, parodas tiek vietinių amatininkų, tautodailininkų, tiek svečių.

Vydo Vareikos darbai Vitenės Repšienės darbai Renatos Stalionytės ir Vitenės Repšienės dekupažo darbai
Viktoro Mirošničenkos darbai Vitenės Repšienės darbai Vydo Vareikos darbai

Visus renginius, parodas gali lankyti miestelio, aplinkinių kaimų, bendruomenių gyventojai, moksleiviai, įvairių socialinių grupių žmonės. Vyksta edukaciniai užsiėmimai, kuriuos veda amatų meistrė Zita Kumpelienė, tautodailininkai Vitenė Repšienė, Vydas Vareika. Parodoje taip pat demonstruojami Viktoro Mirošničenkos, Renatos Stalionytės darbai.

2016 m. balandžio 15 d.

Seni dar mena, jauni sužino...

2016 m. balandžio 12 dieną Vabalninko bendruomenės namuose buvo atidaryta bendruomenės narės A kategorijos amatų meistrės Zitos Kumpelienės jubiliejinė darbų paroda. Šios parodos atidarymas sutapo su asmenine meistrės švente – gražiu jubiliejumi.
Parodos atidarymo pradžioje pati Zita pristatė savo nueitą veiklos kelią. Papasakojo, nuo ko prasidėjo jos veikla, kokie pirmieji darbai, kaip gimė idėjos, kurių dėka matome dabartinius jos sertifikuotus darbus.

Atidarymo momentas Oficiali parodos atidarymo dalis Parodos apžiūra Paroda Parodoje
Sveikina Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė Kultūros ir muziejaus darbuotojų sveikinimas Vabalninko B. Sruogos gimnazijos kolektyvo sveikinimas Antašaviečių svekinimas
Sviekina Audronė ir Adolfas Rinkūnai Su Biržų rajono bendruomenių sąjungos pirmininku A. Šimu Padėkos žodis Vaišių stalas

Šventėje dalyvavo Vabalninko seniūnė Lilija Vaitekūnienė, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkas Audrys Šimas, Biržų rajono Tarybos narys, Vabalninko seniūnaitis Adolfas Rinkūnas, Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė, Kirkilų amatų centro atstovai, Antašavos mokyklos atstovai, darbo kolegos, draugai. Visi tarė sveikinimo žodį, palinkėdami amatų meistrei Zitai sveikatos ir sėkmės „kūrybiniuose arimuose“.

2016 m. balandžio 15 d.

Mūsų Vitenės metų kraitis

Šių metų kovo 22 dieną Vitenė Repšienė šventė gražų savo 80-ies metų jubiliejų. Ta proga Vabalninko muziejuje buvo atidaryta Jos personalinė jubiliejinė paroda „Metų kraitis“.
Mūsų nuostabioji Vitenė... Jos darbštumas, kruopštumas, išmintis, užsispyrimas ir... humoro jausmas... Visi šie bruožai susilieja į vieną nuostabų žmogų. Pusę savo amžiaus pragyvenusi Vabalninke, dirbusi dėstytoja technikume, išėjusi į pensiją parodė savo užslėptus sugebėjimus...Pirmiausiai Vitenė visus nustebino vašku margintais margučiais. Vėliau pradedami pinti šiaudiniai sodai, žaislai, juostos, verbos, daromi atvirukai. Vitenė apdovanota dviem Tautinio paveldo sertifikatais, 7 aukso vainikais, daugybe diplomų, padėkos, pagyrimo raštų. Jos darbai džiugina ne tik mūsų bendruomenę, rajoną, bet ir visą Lietuvą ir užsienio šalis. Jos pasveikinti atvyko ir rajono vadovai, miestelio seniūnė, mes – bendruomenė, bičiuliai, bendražygiai. Linkėjimų buvo daug, kaip ir gėlių. Te išsipildo jie. Svarbiausia – sveikatos ir jėgų mūsų Vitenei. Nes jos galvelėje jau kirba nauji planai ir darbai.

2016 m. kovas

Kaziukas 2016 Vabalninke

Kovo 4 d., penktadienis, buvo gana žvarbus... Bet pakeisti nieko nesinorėjo, nes buvo tikros Kazinės. Ilgiau pavaikštinėjus lauke, norėjosi lįsti į patalpą gerti šiltos kakavos ar suvalgyti kažką karšto.
Vabalninkas taip pat ruošėsi šventei. Rinkosi prekeiviai ne tik iš Vabalninko, bet buvo ir svečių. Kaziuko mugės lankytojų ir dalyvių oras neatbaidė. Mugėje galėjai nusipirkti ir sūrių, ir pyragų, ir riestainių, meno dirbinių.

Vaišiname

Vabalninko bendruomenės vyrai vaišino karšta bulviene. Visus linksmino Pasvalio kultūros centro Vaškų skyriaus kaimo kapela (vadovas Antanas Garalevičius), Vabalninko kultūros namų kapela.

2016 m. kovo 5 d.

Nuotraukų konkurso rezultatai

Konkursas „Vabalninkas dalinasi vaizdais“ baigėsi. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad daugiausiai simpatijų sulaukė Aurelijos Paulauskaitės, Evelinos Vareikaitės, Panelės Kristinos darbai.

Daugiausiai simpatijų sulaukusi nuotrauka Daugiausiai simpatijų sulaukusi nuotrauka Viena iš daugiausiai simpatijų sulaukusi nuotrauka
Gražiausio kraštovaizdžio nominacijos nugalėtoja Netradicinė fotografija Įspūdingiausia fotografija Dovanos ir padėkos išdalintos

Komisijos sprendimu Tado Janušonio fotografija nusipelnė Įspūdingiausios vardo, Aušros Čepinskienės nuotrauka laimėjo Gražiausio kraštovaizdžio nominaciją, o Petro Jurkevičiaus nuotrauka tapo geriausia Netradicine fotografija. Sveikiname visus nugalėtojus apdovanodami juos Vabalninko bendruomenės įsteigtais prizais.
Dėkojame visiems dalyvavusiems, balsavusiems ir komentavusiems.

2015 m. rugpjūtis

Pirmasis edukacinis užsiėmimas „Veliame šlepetes“

Gražus pavasario oras pakelia nuotaiką, įvairiaspalviai žiedai sujaudina širdį... Kai lauke gražu, norisi į lauką, tačiau mes skubėjome į edukacinį šlapio vėlimo užsiėmimą. Labai norėjome sužinoti, kaip paprasta vilna tradicinių amatų meistrės Zitos Kumpelienės rankose virsta nuostabiais gaminiais...
Mokytojos, amatų meistrės Zitos, nurodymu nusipirkome vilnos, muilo ir kitų reikalingų priemonių vėlimui. Užsiėmimas prasidėjo trumpu nurodymu ir pamokymu. Stropiai vykdėme mokytojos reikalavimus. Meistrė spėjo ne tik kartu velti, bet ir mūsų klaidas taisyti ir mums padėti. Gražu buvo stebėti, kaip paprastas vilnos karšinys virsta šlepetėmis. O jei dar kokią gėlelę uždedi, tai ir puošniu gaminiu.
Kol mes vėlėme, bendruomenės virtuvėlėje darbavosi nuostabios šeimininkės Danutė su Maryte. Jos paruošė pavakariams mums nuostabius lietinius blynelius su serbentų uogiene. Sunku buvo sukviesti mus prie stalo, nes labai viliojo tolesnis vėlimo procesas ir jo baigtis. Bet sklindantys kvapai iš virtuvėlės privertė trumpam nutraukti darbą. Pasistiprinusios vėl kibome į darbus. Po penkių valandų darbo gaminiai jau buvo baigti. Liko tik išplauti ir išdžiovinti. Esame labai dėkingos amatų meistrei Zitai Kumpelienei už suteiktas žinias ir praktinį užsiėmimą.

2015 m. gegužės 12 d.

Paskaita – pristatymas

UAB „VAIKIS“ – nuo 1994 metų sėkmingai Lietuvoje veikianti įmonė. Kadangi įmonės prekės yra orientuotos į šeimą, šeimos lengvesnę ir sveikesnę buitį, ji yra parengusi nemokamą paskaitų ir pristatymų ciklą sveikatos buityje tema.
Nors ir negausiai susirinkusios bendruomenės narės liko sužavėtos UAB „Vaikis“ pristatytais produktais – ekonomiška lyginimo sistema garais, kuri taupo mūsų laiką ir palengvina darbus buityje. Taip pat buvo pristatyti asmens sveikatinimui ir poilsiui skirti produktai: masažinis paklotas bei pėdų masažuoklis. Visus šiuos produktus galėjome pačios išbandyti ir dalyvauti loterijoje FH life sveikatos testui laimėti.


Paskaita – pristatymas neprailgo prie puodelio arbatos ir skanaus pyrago, kepto bendruomenės namų virtuvėlėje.

2015 m. balandis

Puošiame miestelį Velykoms

Šiais metais Vabalninko miesto seniūnija, bendruomenė, Vabalninko B. Sruogos gimnazija, Biržų technologijų ir verslo mokymo Vabalninko skyrius sumanė papuošti miestelį šventėms. Buvo išdalintos vietos, kurias kiekviena įstaiga turėjo papuošti. Visiems buvo nurodyta miesto puošmenas kurti etnografiniu stiliumi.


Puošmenos buvo įspūdingos. Miestelis vėl sužavėjo visus savo išradingumu, savitumu. Bendruomenės dekoracijomis rūpinosi Kristina Sriubikienė, Asta Brazdžiūnienė, Renata Stalionytė, Dalia Strautinienė. Ačiū Joms. Taip pat dėkojame visiems, kurie kuria grožį, puošia miestelį. Dėkojame ir tiems, kurie jau keletą metų saugo jį. Juk patiems gražiau, kai aplink gyvena grožis.

2015 m. balandis

Marginome Velykas su Vitene

Artėjo pati gražiausia pavasario šventė Velykos. Pats svarbiausias šios šventės akcentas – kiaušinis, jo marginimas, tradicijos. Velykinis margutis simbolizuoja gyvybės atsiradimą, atsinaujinimą, atgimimą. Daugelio tautų sakmės aiškina ir apie pasaulio atsiradimą iš kiaušinio. Margučiams teikiama ypatinga galia – jie suteikia jėgų, apsaugo nuo piktos akies ir ligų. Kad ta galia sustiprėtų, kiaušiniai dažomi ir įvairiais būdais marginami.Apie seniausias marginimo tradicijas, papročius vakaro metu gražiai papasakojo mūsų bendruomenės narė, tautodailininkė Vitenė Repšienė. Seniai žinojome jos rankų magiškas galias ir vikrumą, jos nepakartojamą kalbos dovaną... Šių gebėjimų dėka, ji sugeba visas savo žinias perduoti kitiems su įvairiais vaizdiniais ir humoru, priverčiančiu pasijusti šiltai, jaukiai... Marginome margučius, šnekėjomės, juokėmės... Mums taip pat kažkas pavyko. Bet kaip sako – nenorėk, kad iš pirmo karto sukurtum meno kūrinį. Stengsimės... Tuo labiau, kai turime tokią nuostabią mokytoją...
Tikrai neprailgo jaukus vakaras su Vitene.
Ačiū Jai.

Dalia Strautinienė
2015 m. balandis


Vabalninke siautė Užgavėnės

Sekmadienį Vabalninke prie Kultūros namų švęsti Užgavėnių susirinko šventiškai nusiteikę vabalninkiečiai, kaimyninių kaimų gyventojai, persirengėliai, svečiai.
Bendruomenės moterys kepė įvairiausius blynus: mielinius, su kopūstais, iš varškės, virė arbatą. Žodžiu – ruošėsi šventei.
Prieš vidurdienį nuo bendruomenės namų pajudėjo persirengėlių eisena. Šventės dalyviai iš miesto triukšmingai varė žiemą. Diena buvo pasakiškai graži, kaip ir visų susirinkusių šventinė nuotaika.
Visi supranta, kad Užgavėnės – tai neriboto elgesio šventė. Visi daro ką nori, nes visiems viskas galima. Taip šmaikštavo Užgavėnes kasmet švenčiantieji.
Mes, bendruomenės kolektyvas, pratęsėm pradėtą Užgavėnių maratoną. Prieš tris metus Užgavėnių metu mūsų jauna šeima susituokė. Po metų jiems gimė gražus vaikelis Petriukas. Pragyvenimui užsidirbti pinigų tėvai išvyko į užsienį. Kūdikis Petriukas augo pas močiutes. Šiais metais grįžę tėvai iškėlė trankias krikštynas savo vaikeliui su keliomis Kapelijomis ir daug svečių.

Tokios buvo mūsų krikštynos su įvairiausiais blynais, karšta arbata, sriuba ir Morės sudeginimu. Su šokiais, pokiais ir įvairiomis atrakcijomis. Na, pasilinksminom iki soties. Kaip sakoma: jei atėjai į šventę, tai ir švęsk. Linksminkis, kol leidžia sveikata, kol yra noras.

2015 m. vasario 15 d.

Sužibo bendruomenės eglutė

Artėjant gražiausioms metų šventėms, visi puošiame namus, dabiname eglutes. Šiemet bendruomenės moterys nusprendė eglutę pasipuošti kitaip.
Po darbų, gražų antradienio vakarą Audronė Rinkūnienė, Dalė Markutienė ir bendruomenės tautodailininkė Vytenė Repšienė visus kvietė į bendruomenės namus išmokti pasigaminti kalėdinių papuošimų iš šiaudų. Darbas virte virė. Reikėjo pirmiausiai išmokti pasigaminti dekoraciją iš šiaudų, o paskui papuošti bendruomenės eglutę. Visi dalyvavę renginyje įsitikino, kad toks darbas nėra lengvas. Tam reikia ir išmonės, ir įgudusių rankų.

Dirbam Darbas verda
Eglutė papuošta

Visi vaišinosi karšta kava, arbata ir bendruomenės moterų keptais sausainiais, bandelėmis. Renginį paįvairino giedamos adventinės giesmės ir šiltas bendravimas.

2014 m. gruodžio 18 d.

Įžiebta gražioji žaliaskarė

Kaip ir kiekvienais metais, nori ar nenori, tenka laukti švenčių. Šventės ateina su savo spalvomis, nuotaikomis, su savo linkėjimais ir dovanomis... Kiekvienais metais ruošiame dovanas, puošiame eglutę, ją įžiebiame.
Paprastą, nežiemišką žiemos pirmadienį Vabalninke buvo įžiebta gražuolė žaliaskarė. Šventėje dalyvavo nemažai svečių: Biržų rajono savivaldybės merė I. Varzienė, Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Džėja, Seimo narys mūsų bendruomenės krikštatėvis A. Zeltinis su žmona Simin, V. Valkiūnas. Atvyko ir Kalėdų senelis su nykštuku, gausus būrys šokėjų. Kad nesušaltum, galėjai atsigerti karštos arbatos ir kavos, pasivaišinti bendruomenės moterų keptais sausainiais, bandelėmis. Ačiū Joms už tai.

Eglutė įžiebta Mūsų eglutė Laukiame Kalėdų senelio Sveikinimo žodžiai
Su Kalėdų seneliu Šokių ratelis Vaišiname arbata ir kepiniais Sausainiai Sausainiai
Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus angelas Vabalninko vaikų lopšelio - darželio angeliukai Vabalninko bendruomenės angelas Vaikų dienos centro „Vilties šviesa“ angelas

Šiais metais aikštę papuošė Kalėdiniai angelai. Jie suteikė miesteliui gerumo, lengvumo, švelnumo. Renginį vainikavo šventiniai fejerverkai ir bendras šokių ratelis.
Tai kas, kad nėra dar sniego... Tai kas, kad nuotaikai pagerinti to labai trūksta... Svarbu geras draugų, bendraminčių būrys šalia ir mielas šiltas laiku ištartas žodis.

2014 m. gruodžio 16 d.

Geros nuotaikos paskaita

Ketvirtadienio popietę visus norinčius kvietėme į bendruomenės namus pasiklausyti geros nuotaikos paskaitos „Kaip valdyti stresą, kad jis neužvaldytų mūsų“. Šią paskaitą organizavo Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vedė lektorė Roma Paukštienė.


Lektorė nestokojo humoro, geros nuotaikos. Paskaitos metu ji deklamavo savos kūrybos eilėraščius, dainavo pačios sukurtas dainas. Taip pat buvo atliekami sportiniai pratimai, kuriuos patartina daryti norint nusiraminti, atsipalaiduoti, suvaldyti stresą.
Vakaras tikrai neprailgo, nes jame tvyrojo ramuma, gražus bendravimas.

2014 m. gruodžio 5 d.

Ir vėl rudenėlis...

Paskutinį gražų rugsėjo sekmadienį Vabalninkas šurmuliavo. Visi ruošėsi tradicinei Rudens šventei. Nuo ankstaus ryto Žolynės aikštėje šurmuliavo į šventę atvykę prekiautojai, amatininkai, seniūnijos bendruomenės su savo kiemeliais.
Diena buvo nuostabi. Galėjai tik džiaugtis dalyvių ir gėrybių gausumu. Renginio vedėjas Aloyzas kvietė visus apsilankyti bendruomenių, amatininkų, prekybininkų kiemeliuose. Vabalninko bendruomenės kiemelis šiais metais visus vaišino vabalninkietiškais skryliais su kopūstais, Šukionių bendruomenės kiemelyje galėjai paragauti cepelinų, Ramongalių bendruomenės – moliūgienės, o Mieliūnų bendruomenės kiemelyje dar ir loterijoje sudalyvauti...
Visus dalyvius, svečius ir žiūrovus linksmino Papilio moterų ansamblis „Sentimentai“, dainininkai Petras Matulis ir Eduardas Juknevičius, gimnazijos moksleivių šokių kolektyvai, vaikų darželio auklėtiniai ir kiti.
Sveikinimo žodžius ir linkėjimus išsakė seniūnė L. Vaitekūnienė, merė I. Varzienė, vicemerė S. Eitavičienė, Biržų savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja L. Vireliūnienė, V. Valkiūnas.
Bendruomenių triūsas ruošiantis seniūnijos Rudens šventei neliko nepastebėtas. Visi kiemeliai buvo apdovanoti padėkos raštais ir prisiminimo dovanėlėmis už sukurtus kilimus iš rudens gėrybių, už su humoru pristatytą namų darbą – skrybėlaitę, už meninį kiemelio apipavidalinimą.
Mūsų kiemelio atstovė Panelė Šlapdriba (demonstravo Genovaitė Šipelienė, sukūrė Kristina Sriubikienė ir Renata Stalionytė) laimėjo stilingiausio komplekto nominaciją.

Mūsų kiemelis ruošiasi šventei Komanda darbui pasiruošus Vaišinamės ir vaišiname
Skryliai vabalninkietiškai Vaišinome Z. Kumpelienės pyragu ir gira Mūsų bendruomenės kilimas iš rudens gėrybių Mažuliai Moliūgėliai
Mūsų Danutė Mūsų panelė Šlapdriba su apdovanojimu Mūsų Austėja išlošė loterijoje Linksmi ir patenkinti Gavom padėką

Šventė buvo graži. Tokia, kokią patys susikūrėme.
Lauksim kito rudens, kitos šventės – ir vėl stengsimės. Juk visi labai laukia švenčių. O jas reikia susikurti. Tada visiems būna gražu, linksma ir gera.

2014 m. rugsėjo 29 d.

Vabalninkui – 222 metai

Ankstus šeštadienio rytas žadėjo tikrai gražų orą. Balandžio 26 dieną mūsų gimtas miestelis Vabalninkas švenčia savo gimtadienį. Šiais metais šventės diena sutapo su tikru gimtadieniu. Į miesto aikštę rinkosi vabalninkiečiai, svečiai. Simbolinis vėliavos pakėlimas šiemet buvo patikėtas miestelio verslininkams R. ir S. Stačkūnams. Šventę vedė kultūros darbuotojai Audronė Stapulionienė ir Aloyzas Janulis. Šoko Vabalninko B. Sruogos vidurinės mokyklos šokių kolektyvas, vadovaujamas Dalios Baltrušaitienės, grojo miesto kultūros namų ansamblis, skambėjo dainos.


Tapo tradicija miesto šventės metu įteikti aukščiausią Vabalninko miesto apdovanojimą labiausiai Vabalninkui nusipelniusiam žmogui. Šiemet šis apdovanojimas atiteko Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkei Nijolei Šatienei.
Šventę vainikavo Naisių vasaros kolektyvo atliekamų V. Kernagio dainų koncertas.
Vakare bendruomenės namuose buvo organizuota diskoteka jaunimui.

2014 m. balandžio 26 d.

Akcija „Darom“

Kiekvienų metų pavasarį organizuojama švaros akcija „Darom“. Į ją kasmet įsijungia vis daugiau gyventojų, įmonių, organizacijų. Mūsų bendruomenė taip pat palaiko šią gražią tradiciją.
Šiais metais akcijoje dalyvavo negausus būrys bendruomenės narių, bet atlikom darbų tikrai nemažai. Sutvarkėm aplinką prie abiejų bendruomenės namų. Labai malonu, kad prie mūsų prisijungė ir jaunimo būrelis, kuris labai padėjo darbuose.


Ačiū visiems dalyvavusiems!

2014 m. balandžio mėn.

Jono Strielkūno kūrybos ir gyvenimo takais

Gražią kovo mėnesio popietę vabalninkiečiai, svečiai, visi tie, kuriems nesvetima Jono Strielkūno kūryba, rinkosi į Vabalninko kultūros namus. Vabalninko krašto ir kultūros fondas pagal Biržų VVG projektą rengė viktoriną „Jono Strielkūno kūrybos ir gyvenimo takais“.
Viktorinoje dalyvavo trys komandos: Vabalninko B. Sruogos vidurinės mokyklos, Biržų verslo ir technologijų mokymo centro Vabalninko skyriaus ir jungtinė Vabalninko seniūnijos bendruomenių komanda (I. Neverienė, R. Samukaitienė, A. Kaziliūnienė, D. Strautinienė, D. Brazdžiūnienė). Buvo pateikti įdomūs klausimai, susiję su Jono Strielkūno gyvenimu, kūryba, jo sąsajos su Vabalninku. Atsakymai taip pat buvo gana įdomūs ir išradingi. Kiekviena komanda turėjo paruošti namų darbą. Čia išradingumu išsiskyrė Vabalninko B. Sruogos vidurinės mokyklos komanda, kuri sukūrė maketinį filmą apie Vabalninką. Mūsų bendruomenių jungtinė komanda pateikė degustacijai bandeles, keptas pagal Jono Strielkūno mamos receptą.

Dalyvavusios komandos Jungtinė bendruomenių komanda Mūsų komandos daina Mūsu komandos piešinys Namų darbo pristatymas Su apdovanojimais

Daug buvo užduočių, daug įdomių atsakymų ir net dainų. Renginys neprailgo. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir prizais.

2014 m. kovo mėn.