Asociacija. B. Sruogos g. 7, Vabalninkas, Biržų rajonas. Tel. 8 610 80 140, el. paštas: vabalninko.bendruomene2@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 302633484
Apie bendruomenę
Bendruomenės veikla
Naujienos
Projektai
DARYK IR DALINKIS
Vabalninkas žemėlapyje
Apie Vabalninką
Fotogalerija
Skelbimai
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017
Archyvas
Parama bendruomenei
Nuorodos

Visos teisės saugomos
© 2012 – 2020 RL. Vabalninkas
Svetainė atnaujinta
2020 m. rugpjūčio 24 d.
 
FOTOGALERIJA (2019 metai)

Nauja bendruomenės namų iškaba


Už konkurso „Valstybę kūriame mes“ lėšas, skirtas bendruomenėms, pakeitėme bendruomenės namų iškabą.
Jos autorius – tautodailininkas bendruomenês narys Vydas Vareika. Ačiū Mindaugui Bieliakui, Deivydui Abromavičiui, Evaldui Levanui už pagalbą.

2019 m. spalis

Bendruomenės Kaliausė Vabalninko Rudens šventėje


2019 m. rugsėjis

Vabalninko ir Nemunėlio Radviliškio literatų susitikimas

2019 m. rugsėjo 27 d. Nemunėlio Radviliškio biblioteka sulaukė svečių. Juos aplankė vabalninkiečių literatų „desantas“. Susitikimas skirtas Pasaulinei turizmo dienai ir bibliotekų lankytojų susitikimui. Savo kūrybos eiles skaitė ir Vabalninko krašto literatai, ir radviliškiečiai.


Radviliškiečiai liko sužavėti ir dėkoja už gražias eiles, už linksmą ir jaukų pabendravimą Danutei Brazdžiūnienei, Marytei Žiograitei, Algirdui Garbauskui, Aloyzui Januliui ir kolegei Vabalninko padalinio bibliotekininkei Vilmai Šulnienei.

Vabalninkas šventė Žolinę

Vabalninko krašto žmonės tvirtina, kad, artėjant rugpjūčio 15 dienai, susitikę pažįstami bei draugai visada kalba apie Žolinę – vieną iš didžiųjų miestelio švenčių.
Šių metų iškilmė buvo skirta kompozitoriaus, vargonininko, chorų dirigento, profesoriaus Juozo Naujalio (1869 – 1934) atminimui. Pasakojama, kad į Vabalninką jaunąjį vargonininką atvykti paskatino puikūs trijų manualų vargonai, statyti Juozo Radavičiaus, bei didelis ir profesionalus choras. Vargonai dar tebėra, tik jiems reikalingas nemažas remontas, o chorai, gal net profesionalesni negu anuomet, suvažiavo iš Panevėžio, Pasvalio, Anykščių, Biržų ir, be abejo, iš Vabalninko. Ir šv. Mišiose, ir po jų skambėjo kompozitoriaus kūriniai, atliekami jungtinio choro.Biržų krašto muziejaus „Sėla“ Vabalninko skyriuje galima buvo susipažinti su ekspozicijomis „Juozas Naujalis ir Vabalninkas“ ir „Juozo Naujalio gatvės namų istorijos“.
Vabalninko parke žmonės lankė naujas medžio skulptūras, skirtas Vabalninkui: Lietuvos mažajai kultūros sostinei, kompozitoriui Juozui Naujaliui, rašytojui Baliui Sruogai ir monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui. Šventės dalyviai vaišinosi Šiekštininkų bendruomenės vaišėmis.
Vakare parko estradoje buvo rodomas filmas po atviru dangumi.

2019 m. rugpjūtis

Joninės2019 m. birželis

Tradicinės Sekminės ūkininko Petro Aukštikalnio ūkyje2019 m. birželis

Pavasarinė talka Darom 2019Kiekvienais metais organizuojame talkas – sutvarkome bendruomenės namus, jų aplinką. Po talkos pabendraujame skanaudami šeimininkių paruoštais šašlykais. Bendruomenės narys tautodailininkas Viktoras Mirošničenko padovanojo mūsų virtuvėlės šeimininkėms Danutei, Marytei ir Renatai po jo išdrožtą medinį šaukštą.

2019 m. balandis

Tradicinė Vabalninko gimtadienio šventė

Vabalninką sveikino daug svečių ir daug meno kolektyvų:
Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos neformalaus vaikų švietimo dainavimo jaunučių grupė (vadovė Jolanta Stasiūnienė);
Vabalninko jaunimo šokių kolektyvas (vadovė Dalia Baltrušaitienė);
Instrumentinio muzikavimo akordeonisčių grupė: Andra Juknevičiūtė, Irena Skvireckaitė, Vėjūnė Vinciūnaitė (vadovė Reda Grinkienė);
Vabalninko kultūros namų folkloro ansamblis „Saulala“ ir jaunimo lietuvių liaudies šokių jungtinis pasirodymas (vadovė Dalia Baltrušaitienė);
Folkloro kapela „Kapelytė“ (vadovas Petras Matulis);
Biržų kultūros centro pučiamųjų ansamblis „Blėkvaris“;
Vabalninko kultūros namų šokių grupė „Devynios“;
Dainininkė Justina iš Panevėžio.


Kiekvienais metais Vabalninkas įteikia Lino žiedo žymenį žmogui, labiausiai nusipelniusiam Vabalninko kraštui. Šiemet jis atiteko fotografui Stanislovui Vadapolui.

2019 m. balandis

Užgavėnės Vabalninke2019 m. kovas