Asociacija. B. Sruogos g. 7, Vabalninkas, Biržų rajonas. Tel. 8 610 80 140, el. paštas: vabalninko.bendruomene2@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 302633484
Apie bendruomenę
Bendruomenės veikla
Naujienos
Projektai
DARYK IR DALINKIS
Vabalninkas žemėlapyje
Apie Vabalninką
Fotogalerija
Skelbimai
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017
Archyvas
Parama bendruomenei
Nuorodos

Visos teisės saugomos
© 2012 – 2020 RL. Vabalninkas
Svetainė atnaujinta
2020 m. rugpjūčio 24 d.
 
FOTOGALERIJA (2014 metai)

Po kibirkštį vilties, sėkmės, tikėjimo...

Šiemet vėl bendruomenės Kalėdų Senelis su Snieguole skubėjo aplankyti visus laukiančius vaikučius ir bendruomenės senjorus. Su pilnu dovanų ir saldumynų maišu jis su palyda plušėjo visą dieną. Buvo aplankyta daugiau nei 30 kiemų. Kiekvienuose namuose bendruomenės Senelis buvo sutiktas šiltai. Išgirdo jis nuostabių eilėraščių, skambėjo net dainos ir muzikiniai kūriniai, atliekami smuiku, akordeonu.
Vakarop Kalėdų senelis su palyda apsilankė bendruomenės namuose, kur vyko Kalėdinis vakarėlis bendruomenės nariams. O kokių eilėraščių išgirdo Senelis iš bendruomenės narių! Ne vien apie eglutę skarotą ir du gaidelius, bet ir apie garbingą Trakų pilį, savos kūrybos ketureilius.


Vakaro metu buvo paskelbtos humoristinės nominacijos, pagal kurias buvo apdovanoti labiausiai bendruomenei nusipelnę nariai.
Už didelį atsidavimą bendruomenės labui, gerą pirmininkavimą ir aukojimąsi bendruomenės labui – pirmininkė Dalia apdovanota kaip svarbiausia metų Šiška.
Nominacija – „Kairioji bendruomenės ranka“. Už visokeriopą didelę pagalbą, antrų bendruomenės namų prižiūrėjimą – Audronė apdovanota karūna.
Nominacija – „Dešinioji bendruomenės ranka“. Padėjėja, ryšiams su spauda atstovė – Renata apdovanota karūna.
Nominacija – „Metų spartuolės“. Už tai, kad aktyviai, noriai prisideda prie bendruomenės veiklos ir nesibaido jokių darbų, metų spartuolės: Marytė, Stasė, Ona, Violeta, Genovaitė. Jos apdovanotos „samčiais“.
Nominacija – „Metų drožėjas“. Už tai, kad net seną medį moka prikelti antram gyvenimui, auksinių rankų savininkas – Vydas apdovanotas skustuku.
Nominacija – „Metų tautodailininkė ir amatininkė“. Už tai, kad garsina bendruomenės vardą visoje Lietuvoje, savo darbais puošia bendruomenę, stebuklingų rankų savininkės Zita ir Vytenė apdovanotos 2015 metų simboliu – ožkytėmis.
Nominacija – „Metų remėjas“. Už tai, kad be gailesčio bendruomenės labui aukoja savo žmoną, mašinos ratus ir piniginės turinį, apdovanotas Gintaras. Jam atiteko „Kantrybės taurė“.
Nominacija – „Metų šviesuolė“. Moteris, praskaidrinanti nuotaiką, reikalui esant, sukurianti eilėraštį, uždainuojanti dainą, turinti tvirtą nuomonę, – Danutė apdovanota 200 W lempute.
Nominacija – „Metų žinovė“. Moteris, gerai išmananti Vabalninko krašto tradicijas, papročius, istoriją, – Regina apdovanota knygute.
Nominacija – „Metų stogdengys“. Už tai, kad remontavo, remontuoja ir tikrai dar remontuos bendruomenės namų stogą, apdovanotas Adolfas. Jam atiteko plaktukas.
Nominacija – „Metų ūkvedys“. Už ūkiškus darbus, asmeninio traktoriuko naudojimą bendruomenės labui – Arvydas. Jam atiteko kastuvas.
Nominacija – „Metų saugos inspektorius“. Už tai, kad bendruomenės turtas yra saugus, dėkojam Juliui. Jam atitekusį prizą – atsuktuvą atsiėmė žmona Virginija.
Nominacija – „Metų gaspadinė“. Už skanią sriubytę ir kepinius dėkojam Zitai. Jai atitenko „kočėlas“.
Nominacija – „Metų utilizatorius“. Už pagalbą švarinant bendruomenės namus, jos aplinką ir visas šiukšles „paleidžiant į orą“ apdovanotas Feliksas. Jam atitenko šiukšlių maišai.
Nominacija – „Metų svečias“. Šį vyriškį labai retai matome, bet džiaugiamės, kad nors per šventes jis mus aplanko – apdovanotas Viktoras...

Dalia -  Svarbiausia metų Šiška Audronė - Kairioji bendruomenės ranka Renata - Dešinioji bendruomenės ranka
Metų spartuolės Vydas - Metų drožėjas Metų tautodailininkė ir amatininkė Gintaras - Metų remėjas
Danutė - Metų šviesuolė Metų žinovė - Regina Metų stogdengys Adolfas
Metų ūkvedys Arvydas Metų saugos inspektorius Julius - už jį žmona Virginija Metų gaspadinė Zita Metų utilizatorius Feliksas
Viktoras - Metų svečias Eilėraštukų deklamavimas
Klebono sveikinimas

Vakarėlio metu koncertinę programą dovanojo Bendruomenės nario Broniaus Petronio kapela. Sveikinimo, palinkėjimų žodžius tarė bendruomenės pirmininkė Dalia, bendruomenės Garbės narys klebonas Povilas Miškinis, bendruomenės narės Regina, Genovaitė, Marytė, Danutė.
Prabėgo dar vieni metai... Jie tikrai buvo spalvingi ir savaip įdomūs. Linkiu visiems įžiebt kibirkštį vilties, sėkmės, tikėjimo ir meilės Šventų Kalėdų naktį. Tegu Naujieji mums ir visiems aplinkui esantiems atneš džiugių, gražių akimirkų ir geros sveikatos.

Bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė
2014 m. gruodisPer pievas nuvilnijo Sekminės

Sekminių išvakarėse, penktadienį, pagal visas tradicijas su muzika, vainikais, pokštais ir palinkėjimais buvo ruošiamasi gyvulius iš tvarto išginti į pievas. Į žaliuojančiais berželiais išpuoštą Petro Aukštikalnio sodybą Lamokų kaime rinkosi svečiai: kaimynai, ūkininkai, valdininkai, bendruomenių atstovai.
Į šią šventę buvo pakviesta ir mūsų bendruomenė su savo kiemeliu. Bendruomenės moterys organizavo „Dezinfekcijos“ takelį, kuriame buvo supilti pušies kankorėžiai, kuriuos turėjai pereiti basomis. Tai simbolizavo dezinfekcinį įrenginį, kuris buvo statomas prie fermų.

Norėdami neatsilikti nuo tradicijų, virėme sriubą iš špinatų, rūgštynių, dilgėlių. Nors diena negailėjo kaitros – karšta sriuba katile tirpte tirpo. Išdalinta apie 40 litrų sriubos. Vos spėjo suktis šeimininkės ir vyrai šeimininkai. Orą drebino Ramongalių kaimo muzikantai, Šiaulių rajono Ginkūnų gyvenvietės moterų ansamblis, Vabalninko B. Sruogos vidurinės mokyklos moksleivių šokių kolektyvai. Vyko įvairūs žaidimai, atrakcijos, buvo pinami vainikai iš lauko gėlių. Galėjai išbandyti net rankos taiklumą šaudant iš lanko ir šautuvo. Kulminacija tapo Į dangų skraidinami milžiniški muilo burbulai.
Daug buvo kalbų, sveikinimų, šokių, apdovanojimų. Visiems užteko vietos, saulės, duonos su druska, atidžių bei nepailstančių šeimininkų dėmesio.

2014 m. birželis