Asociacija. B. Sruogos g. 7, Vabalninkas, Biržų rajonas. Tel. 8 610 80 140, el. paštas: vabalninko.bendruomene2@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 302633484
Apie bendruomenę
Bendruomenės veikla
Naujienos
Projektai
DARYK IR DALINKIS
Vabalninkas žemėlapyje
Apie Vabalninką
Fotogalerija
Skelbimai
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017
Archyvas
Parama bendruomenei
Nuorodos

Visos teisės saugomos
© 2012 – 2020 RL. Vabalninkas
Svetainė atnaujinta
2020 m. rugpjūčio 24 d.
 
FOTOGALERIJA (2013 metai)

Šventes pasitinkant...

Gruodis šiemet neįprastas, šiltas, be sniego, tačiau kaip visada pilnas laukimo... Visi, dideli ir maži, jauni ir pagyvenę, laukiame pačios gražiausios, kvapniausios, mieliausios šventės metuose – Šventų Kalėdų...
Kalėdos – stebuklų metas, kai svajonės gali tapti realybe... Kiekvieno vaiko svajonė prieš šias didžiąsias šventes - kad jį aplankytų Kalėdų Senelis su dideliu maišu dovanų!
Į Vabalninką šventės šiais metais atskubėjo ankščiau. Jau gruodžio 21 dieną nuo ankstaus ryto žirgo traukiamu vežimaičiu lydimas gražiosios Snieguolės, Elfo ir Nykštuko, vaikučius lankė raudonnosis Kalėdų Senelis. Prisipildęs pilną maišą dovanų, riedėdamas vežimu, jis pasibeldė daugiau nei į 30 jo laukiančių mažųjų Vabalninko gyventojų namų duris. Senelis džiaugėsi matydamas spindinčias vaikučių akis ir plačias šypsenas, išklausė jam skirtus eilėraščius, daineles, net smuiko griežimą. O tėveliams, kurie gėdijosi ir neišmoko eilėraštuko, Elfas įteikė po angliuko gabaliuką, kad kitais metais pasitaisytų ir išmoktų.
Neužmiršti liko ir vyresnieji. Kalėdų Senelis su palyda aplankė jo laukusius suaugusiuosius, Vabalninko įstaigas, bendravo su kelyje sutiktais miestelėnais.


Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.567038683390551&type=1

Smagu per Kalėdas rasti kalėdinę dovanėlę po eglute! Bet dar smagiau tai priimti iš Kalėdų Senelio rankų, išgirsti palinkėjimus tiesiai iš jo lūpų.
Ištuštinęs dovanų maišą jau vakarop Senelis su savo palyda atsisveikino su Vabalninku ir pažadėjo kitais metais neužmiršti šio gražaus miestelio ir nuostabių vabalninkiečių...


Kalėdinė idėja

Kasmet laukiant švenčių norisi naujovių, norisi padaryti kažką įdomaus, nepaprasto... Kiekvieno galvoje pradeda kirbėti įvairios mintys, sumanymai, pasiūlymai.
Šiais metais mūsų bendruomenės idėja, kurią pasiūlė bendruomenės narė Kristina Sriubikienė, – pagaminti eglutę iš antrinių žaliavų. Neįprastos eglutės turėjo palaikyti draugiją miestelio centre stovinčiai Naujametinei žaliaskarei. Kurti eglutes pakvietėme miestelyje veikiančias įmones, mokslo ir švietimo įstaigas, ugdymo centrus, kaimynines bendruomenes. Šiai mūsų idėjai buvo entuziastingai pritarta. O kokių minčių, kokių darbų pamatėme! Dalyvaujantys akcijoje eglutes nešė nuo pat ryto į centrinę miesto aikštę, kurioje laukė seniūnijos ūkio darbuotojai, kurie padėjo pritvirtinti eglutes.
Centrinės miestelio eglės įžiebimo metu vyko balsavimas. Kiekvienas šventės dalyvis galėjo balsuoti ir rinkti jam patikusią netradicinę eglę. Konkurse dalyvavo 17 eglučių, kurios turėjo savo pavadinimus.

Ramongalių bendruomenės atstovai prie eglutės „Antras pagalvės gyvenimas“ Biržų technologijų ir verslo mikymo centro eglutė „Jaunoji“ Mieliūnų bendruomenės eglutė „Žvaigždė“ Šukionių bendruomenės eglutė „Kvepia Kalėdomis“ A. Rinkūnienės IĮ eglutė „Kapituliacija“ Biržų žemtiekimo Vabalninko skyriaus eglutė G. Strautinio IĮ eglutė „Kalėdinė melodija“ Areto ir Gabijos Gybių eglutė „Šilkinė žiema“
Austėjos Sriubikaitės eglutė „Plėvelinė snieguolė“ Vabalninko B. Sruogos vid. m-klos „Elektroninė eglutė“ Vabalninko bendruomenės eglutė „EKO770“ Vabalninko darželio eglutė „Nykštuko kepurė“ Vabalninko Kredito unijos eglutė „Svajonių išsipildymas“ Vabalninko kultūros darbuotojų eglutė „Kalėdinė suknelė“ Vabalninko seniūnijos ir pagalbininkių eglutė „Po vaišių“ Vaikų dienos centro „Vilties šviesa“ eglutė „Eglaitė kepuraitė“

Suskaičiavus balsus buvo išrinktos pačios gražiausios ir originaliausios eglutės. Pirmąją vietą laimėjo Biržų technologijų ir verslo centro Vabalninko skyrius už eglutę „Jaunoji“, antroji vieta paskirta Mieliūnų bendruomenei už eglutę „Žvaigždė“, trečioji vieta – Šukionių bendruomenei už eglutę „Kvepia Kalėdomis“.
Visus akcijos dalyvius bendruomenė apdovanojo pagyrimo raštais ir atminimo dovanėlėmis.
Kurti originalias eglutes – dar viena nauja mintis, kuri bus tąsa naujovių, prigyjančių miestelio gyvenime...

2013 m. gruodžio 12 d.

Kuc kuc rudens mugėn Vabalninke pirkti

Jau kelinti metai iš eilės Vabalninke organizuojamos bendros visos seniūnijos gyventojų šventės. Viena iš jų – rudens gerybių šventė.
Rugsėjo 22 d., sekmadienį, į Vabalninko centre esančią aikštę susirinko visos seniūnijos bendruomenės, miestelio mokyklos, laisvalaikio ir šeimos ugdymo centrai, visi visi norintys dalyvauti šiame renginyje.
Rudens šventė papuošė visą miestelį: aikštėje kiekvienas dalyvis turėjo sukurti kilimą iš rudens gėrybių, pristatyti savo kiemelį pasitelkdamas išradingumą, išmonę, valgių ir rudens gėrybių spalvingumą, sugalvoti užduotį dalyviams.
Gausiai dalyvavo seniūnijos gyventojai, taip pat svečiai: Savivaldybės merė Irutė Varzienė, Birutė ir Viktoras Rinkevičiai, rajono kultūros vadovai, žiniasklaidos atstovai.

Pasiruošimas šventei Kavinėje vyksta darbas Nuotaikos geros ir linksmos! Berneliai mūsų...
Cepelinai pavyko Skanaus! Vaišinosi ir merė Irutė Varzienė Puokštė Puokštė Vabalninko bendruomenės kilimas

Kiemelių išradingumas džiugino susirinkusiųjų širdis. Vabalninko bendruomenės kiemeliui atstovavo kavinė „Berneliai“, kurioje stropiai darbavosi bendruomenės vyrai: Vydas, Adolfas, Gintaras ir Petras. Čia galėjai paskanauti nuostabiais cepelinais, virtais iš bendruomenės narių ūkininkų Manikų, Rinkūnų, Modestavičiaus užaugintų bulvių. Prie cepelinų galėjai paragauti skanios bendruomenės šeimininkės Zitos Žitkevičienės virtos žuvienės ir nemokamai pasivaišinti natūraliomis obuolių - kriaušių sultimis ir Kristinos Sriubikienės keptu pyragu.
Mieliūnų kaimo kiemelis organizavo loteriją, kurioje galėjai išlošti ne tik rudens gėrybių, bet ir gyvulėlį.
Ančiškių kiemelio kepyklėlė dalyviams pateikė įvairaus asortimento kepinių, Sviliai vaišino kūgelių iš šviežių bulvių, Meilūnai virė kelių rūšių sriubas, Šukionių bendruomenė – cepelinus...
Vienu žodžiu akis kur paganyti ir paragauti buvo ko. Visiems susirinkusiems koncertavo mokyklos moksleiviai, dainininkas Nerijus Šukutis, muzikantai. Buvo išrinktas gražiausias kilimas, apdovanoti visi dalyviai. Miestelio seniūnė Lilija Vaitiekūnienė padėkojo visiems dalyviams už dalyvavimą, išradingumą.
Visi džiaugėsi užaugintu derliumi bei tuo pačiu pasidžiaugė gražiu rudeniu. Turbūt tai vienintelė šventė, kur galima suderinti ir žemės duotą derlių, ir savo darbštumą, ir išmonę bei sugebėjimus.
Graži buvo šventė....


Kaziuko mugės Vabalninko B. Sruogos vidurinėje mokykloje
ir Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje

Svečiai

Vasario 19 d. įvyko susitikimas su krašto apsaugos ministru Juozu Oleka, teisingumo ministru Juozu Bernatoniu ir bendruomenės krikštatėviu Aleksandru Zeltiniu.
Iš kairės: krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, Vabalninko bendruomenės narys Adolfas Rinkūnas, bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė, bendruomenės krikštatėvis Aleksandras Zeltinis, Aleksandro žmona Simin, Vabalninko seniūnė Lilija Vaitiekūnienė, teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Kaip žiemą vijo Vabalninkiečiai

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios tikslas – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Ši šventė nuo senų laikų žinoma. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų.
Užgavėnės – paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma. Sunkesnių darbų jau nedirbama. Net buvo sakoma „jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų“. Visi ruošdavosi Užgavėnių šventei: priešpiet gamino valgius, taisėsi drabužius, o popiet jau ir pati šventė prasidėdavo.

Jau antrus metus iš eilės Vabalninke Užgavėnės organizuojamos seniūnijos mastu. Šiemet organizavimo teisė teko Vabalninko bendruomenei.

Vasario 10 dieną, sekmadienio popietę, persirengėliai ir visi tie, kurie nebijojo krentančio sniego, skubėjo į miestelio parką. Visus kvietė muzika, didelis triukšmas ir gardūs kvapai – kepančių blynų, verdančios arbatos. Visi bėgo varyti jau taip visiems atsibodusios žiemos.
Į parką sugužėjo persirengėliai iš Ramongalių, Meilūnų, Mieliūnų, Šukionių bendruomenių. Renginį vedė gražioji ilgakasė Zita, jai talkininkavo čigonėlė Dalė, kultūros namų etnografinis ansamblis „Saulala“, vadovaujami Aurelijos ir Eugenijaus Lukavičių, savo galias demonstravo Kanapinis ir Lašininis iš Ramongalių, šventėje budėjo daktarų komanda Dalia ir Adolfas iš Vabalninko bendruomenės, galėjai savo ateitį sužinoti pas gražiąsias bendruomenių čigonėles... Visi vaišinosi gardžia Danutės ir Petro Aukštikalnių koše, kurioje reikėjo surasti kiaulės uodegą. O tam, kas suras kiaulės uodegą – ateinantys metai bus sėkmingi. Tokia laimė atiteko „Saulalos“ vadovei Aurelijai. Kvapni buvo žolininkės Dalės Petraitienės arbata – vaistas nuo visų ligų. O Meilūnų bendruomenės ką tik iškeptų blynų gardumėlis, net pirštus galėjai apsilaižyti. Norintieji pademonstruoti savo fizinius sugebėjimus, galėjo jėgas išbandyti virvės traukime, mažieji renginio dalyviai lipdė didžiausią sniego Senį Besmegenį.

Ir aš ten buvau – viską mačiau, tik papasakot visko taip nemoku kaip linksma buvo. Ir Morę sudeginom, išvijom susikaupusį blogį. Ir šokom, trypėm, valgėm, žiemą varėm. O dabar lauksim pavasario...